معرفی آزمون های بین المللی


IELTSکه برگرفته از سرواژگان International English Language Testing System یکی از باارزش‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی هم اکنون است که در سراسر جهان برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی ‌است و از این نظر در برابر تافل، آزمون آمریکایی قرار می‌گیرد. این آزمون به دست دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود.

TOEFLکه برگرفته از سرواژگان Test of English as a Foreign Language ، آزمونی است که میزان توانایی افراد را در زمینهٔ برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی می‌سنجد. این آزمون توسط مؤسسه ETS در دو نوع کاغذی و اینترنتی برگزار می‌شود و در بیش از نه هزار دانشگاه و مؤسسه از بیش از یکصدو سی کشور جهان مورد پذیرش قرار می‌گیرد. تافل اولین بار در سال ۱۹۶۴ برگزار شد و پس از آن تا کنون نزدیک به ۲۰ میلیون نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند مدرک تافل تنها دو سال اعتبار دارد.

دانشگاه کمبریج از سال ۱۹۱۳ فعالیت خود را در زمینه اموزش و ارزیابی زبان انگلیسی به صورت بین المللی شروع کرده است. مدارک انگلیسی دانشگاه کمبریج بر پایه امتحانات عمیقی هستند که یادگیری زبان انگلیسی را لذت بخش، موثر و ارزنده می کنند. این مدارک تحصیلی بر پایه تحقیقات انجام شده در زمینه آموزش به صورت جهانی و یادگیری موثردر هر نقطه جغرافیایی و هر زبانی می باشد. این مدارک با ایجاد انگیزه و توانایی برای یادگیری زبان انگلیسی در تمام سنین با پرورش مهارت های عملی، شما را برای ارتباط زبانی در دنیای واقعی آماده می سازند. تمامی آزمون هابا تاکید بر سطوح تعریف شده در چارچوب مشترک سنجش اروپایی و مرجع (CEFR) به زبان آموزان کمک می کنند تا گام به گام مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن خود را بهبود بخشند. هر ساله بیش از ۵٫۵ میلیون نفر در امتحانات دانشگاه کمبریج در مقاطع مختلف شرکت می کنند. نزدیک به ۲۸۰۰ مرکز برگزاری ازمون در ۱۳۰ کشور برگزاری این امتحانات را تحت نظر مستقیم خود دانشگاه تحت تدابیر و شرایط استاندارد برگزار می کنند. مدارک انگلیسی کمبریج ، برترین و بالاترین نشانه مورد قبول ومورد اطمینان هزاران سازمان جهانی می باشد.

دکتر محسن شکوه

بنیانگذار آموزشگاه زبان انگلیسی شکوه

ایشان در سال 1398 چشم از جهان فروبست

روحش شاد و یادش گرامی